آیا پلکها را هم می‌توان جراحی زیبایی کرد ؟

آیا پلکها را هم می‌توان جراحی زیبایی کرد ؟

42424200

 

از نظر زیباشناسی، چشمها مهمترین جزء صورت هستند. چشمها نشاندهنده سن فرد و منعکس کننده حالت هیجانی و خلقی وی هستند و متاسفانه چشمها و پلکها زودتر از سایر اجزای بدن علائم پیری را نشان میدهند. عمل جراحی پلاستیک پلکها که اصطلاحا بلفاروپلاستی نامیده میشود. برای برداشتن پف پلکها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافی آنها طراحی شده است هرچند که ممکن است مقداری از چین و چروکهای سطحی پلک را نیزکمتر نماید. باید توجه داشت که با این عمل سیاهی دور چشمها برطرف نمیشود و همچنین این عمل کمکی به کسانی که تورم پلکهایشان بدلیل بیماریهای متابولیکی است نمیکند ( مثل تورم پلک ناشی از پرکاری تیروئید ). در این عمل میتوان پلکهای فوقانی و تحتانی رابطور مجزا یا همزمان مورد عمل قرار داد .

نوع بیهوشی : با سه روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است .در انتخاب نوع بیهوشی نظر شما لحاظ خواهد شد .

مدت عمل : چهار پلک حدود ۲ ساعت

تکنیک عمل :
پلک بالا : برش درست روی چین پلک داده میشود لذا احتمال اینکه بعد از عمل جای برش روی پلکها بماند فوق العاده اندک است. بعداز برداشتن از پوست و نسج زیر پوستی، درصورت لزوم کیسه های چربی نیز برداشته شده و محل برش با نخ بسیار نازک دوخته میشود.
پلک پائین :  مثل مورد بالا است فقط برش اولیه درست زیر مژه ها داده میشود .

نکاتی که بیمار باید بداند:

۱ – از دو هفته قبل از عمل از داروهایی مثل بروفن، ایندومتاسین، پیروکسیکام، مفنامیک اسید استفاده نکنید و چنانچه به هر دلیلی به مسکن نیاز داشتید فقط از استامینوفن ساده یا کدئینه استفاده کنید.
 ۲ – قبل از ورود به اتاق عمل حتما آرایش چهره خود را کاملا پاک نمایید.
۳ – بعد ازعمل به مدت سه روز از قطره های نفازولین چشمی‌و اشک مصنوعی استفاده نمایید .
۴ – آنتی بیوتیک تجویزی را به مدت یکهفته مرتبا مصرف نمایید .
۵ – تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد صورت استفاده نمایید. بدین منظور میتوانید چند تکه کوچک یخ را در کیسه فریزر ریخته در کیسه را بسته و آن را روی صورت خود قرار دهید .
۶ – درطی چند روز اول بعداز عمل کمتر دراز بکشید و هنگام درازکشیدن نیز بهتر است بالشت زیر سر شما بلندتر باشد تا شیب بدنتان بیشتر شود. این کار باعث میشود کبودی و تورم شما به حداقل برسد .
۷ – شش روز بعد از عمل برای کشیدن بخیه ها به مطب مراجعه کنید .

 

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *