۳۰ هزار خودروی فرسوده سلامت ۹ ميليون تهراني را تهديد مي‌كند

سلامت نیوز:ردپای ماجرای دنباله‌دار خودروهای فرسوده این‌بار به طرح کاهش (LEZ) رسید و آنگونه که مسئولان اجرای این طرح می‌گویند از زمانی که این طرح اجرایی شود، ۵۸ هزار خودرو که بالای سن فرسودگی قرار دارند در رده خودروهای «گروه قرمز» قرار می‌گیرند که اجازه تردد در سطح شهر تهران را نخواهند داشت. با توجه به اینکه صحبت از نابودی خودروهای فرسوده، عمری طولانی دارد و از سوی دیگر بر اجرایی شدن طرح LEZ انتقادات زیادی وارد است، با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که این‌بار هم بسیاری از خودروهای فرسوده از زیر غربال‌های این طرح قسر در خواهند رفت.
 
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان، تا ۷۰ درصد عامل اصلی آلایندگی هوای شهرها، وسایل نقلیه هستند و سالانه در شهر تهران سه‌هزار نفر جان خود را در اثر آلودگی هوا از دست می‌دهند که در این بین نقش خودروهای فرسوده بسیار پررنگ‌تر از سایر خودروهاست. با اینکه تعویض خودروهای فرسوده عمری بیش از یک دهه دارد ولی به نظر می‌رسد کمک‌های بلاعوض و با عوض دولت هم نتوانسته است بسیاری از شهروندان را متقاعد کند که نسبت به نوسازی خودروهایشان اقدام کنند، یکی از دلایل اصلی این مساله در ناچیز بودن قیمت خودروهای فرسوده و قیمت بالای خودروهای جدید است که باعث می‌شود بسیاری از شهروندان مشکلات داشتن خودرو فرسوده را به رفتن زیر بار اقساط کمرشکن خودروی نو ترجیح دهند. با اینکه در برنامه چهارم توسعه پیش‌بینی شده بود که سالانه ۴۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شوند اما در اتمام این برنامه تنها حدود ۹۰۰ هزار خودرو از رده خارج شدند و همین باعث شد که این طرح دوباره تمدید شود. به نظر می‌رسد که طرح در برنامه پنجم هم نتوانست به اهداف خود دست یابد، زیرا در بهترین حالت در سال‌های اخیر هر ساله حدود ۲۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شده‌اند. این در حالی است که سالانه ۱۰۰ هزار خودرو به سن فرسودگی می‌رسند و به نظر می‌رسد که در صورتی که برای حل این مساله عزمی جدی وجود نداشته باشد، هر سال ابعاد مشکل وسیع‌تر خواهند شد. شاید به همین دلیل است که برنامه ششم هم در سایه ابهامات برنامه‌های چهارم و پنجم قرار می‌گیرد و معلوم نیست که این برنامه هم با وجود اهدافی که برایش مشخص شده است، بتواند تغییر چندان محسوسی در شرایط ایجاد کند. مسئولان در حالی از توجه به محیط زیست در برنامه ششم توسعه سخن می‌گویند که به نظر می‌رسد که یکی از عاملان اصلی آلودگی محیط زیست یعنی خودروهای فرسوده به اندازه کافی مورد توجه نیستند.

 خودروهای فرسوده اجازه تردد ندارند
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: «58هزار دستگاه خودرو در پایتخت بالای سن فرسودگی قرار دارند و فاقد شرایط قبولی در معاینه فنی هستند. » ولی آذروش با اعلام اینکه نرخ معاینه فنی در تهران ۱۱ هزار تومان و در ترکیه ۸۰ یورو یعنی بیش از ۳۰۰ هزار تومان است، گفت: «نرخ معاینه فنی در تهران، نسبت به کشورهای دیگر بسیار پایین است و این در شرایطی است که با وجود توان ارائه خدمات همزمان به ۶ هزار دستگاه خودرو در مراکز مکانیزه تهران، ۳۰ درصد از ظرفیت این مراکز نیز پر نمی‌شود.» او افزود: «با توجه به تدابیر و تمهیدات اندیشیده شده درباره اجرای طرح کاهش (LEZ)، یکی از الزامات این طرح، انجام معاینه فنی است و انتظار می‌رود همزمان با آغاز طرح مذکور، مراکز مکانیزه شلوغ شوند و همچنین با عنایت به پیش‌بینی به عمل آمده، داشتن یا نداشتن مجوز معاینه فنی و همچنین محل اخذ این مجوزها از مراکز مجاز یا غیرمجاز از طریق سامانه ملی معاینه فنی، مشخص می‌شود.» به گزارش مهر، او با اشاره به اینکه ۵۸ هزار دستگاه خودرو در تهران بالای سن فرسودگی قرار دارند و فاقد شرایط قبولی در معاینه فنی هستند، اظهار کرد: «این گروه از خودروها در «گروه قرمز» قرار می‌گیرند و اجازه تردد در سطح شهر تهران را نخواهند داشت و در این خصوص اولویت مدیریت شهری، سلامت مردم است و از این مساله مهم کوتاه نمی‌آییم.» چند ماه قبل مسئولان از گرفتن عوارض از خودروهای فرسوده صحبت می‌کردند و در حقیقت با این کار سعی داشتند که از تردد این خودروها بکاهند و آنگونه که اظهارنظرها نشان می‌دهند با اجرای طرح LEZ در آبان ماه این خودروها عملا باید از سطح شهر حذف شوند ولی باید دید که طرح LEZ با بلندپروازی‌ها و پیچیدگی‌هایی که دارد آیا می‌تواند در عمل موفق باشد؟ اگر این طرح بتواند به اهداف خود دست یابد یکی از نتایج محسوس آن حذف خودروهای فرسوده از سیمای شهر خواهد بود.

 30 هزار خودرو سلامت ۹ میلیون تهرانی را تهدید  می‌کنند
به نظر می‌رسد که قرار است این‌بار مسئولان با عزمی راسخ به جنگ خودروهای فرسوده بروند، به حدی که روز گذشته معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: «هیچ عقل سلیمی اجازه نمی‌دهد که سلامت ۹ میلیون شهروند تهران را فدای ۳۰ هزار خودروی آلاینده و اسقاطی کنیم.» سید جعفر تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه امروز آلودگی هوا که عمدتا از آلاینده‌های ناشی از تردد انبوه خودروهای فرسوده ناشی می‌شود، مساله اول مدیریت شهری و شهروندان تهران است، گفت: «با ورود به نیمه دوم سال که آلودگی هوای تهران علاوه بر دلایلی همچون آلایندگی منابع متحرک به دلیل شرایط طبیعی و محیطی از جمله پدیده وارونگی دما (اینورژن) تشدید می‌شود، مردم از مسئولان انتظار دارند برای این مشکل که سلامت آنها را به خطر انداخته، چاره‌اندیشی کنند.» او با بیان اینکه شهر تهران را باید از وجود انبوه خودروهای فرسوده و آلوده‌کننده و موتورسیکلت‌های قدیمی و آلاینده‌ای که ایمنی و سلامت تک تک شهروندان را مورد تهدید جدی قرار داده‌اند، نجات دهیم، تصریح کرد: «مدیریت شهری یک تنه پای کار آمده و به این منظور از بازسازی و نوسازی ناوگان از طریق ورود قطارهای جدید و اتوبوس‌های نو به ناوگان حمل و نقل ریلی و اتوبوسی گرفته تا به کارگیری نسل جدید خودروهای هیبریدی در ناوگان تاکسیرانی و راه‌اندازی نسل جدید سامانه اتوبوس‌های برقی، اقدام کرده است. » به گزارش مهر، او با تاکید بر اینکه پیکان‌های فرسوده از جمله بیش از ۶ هزار پیکانی که با سه دهه قدمت هنوز در ناوگان تاکسیرانی تهران مشغول به کار هستند، روزانه ۴ کیلوگرم انواع آلاینده‌ها را تولید می‌کنند، اظهار کرد: «اگر هر تاکسی پیکان یا پیکان مسافربر ۳۰۰ روز در سال کار کند، این به معنای آن است که ۱۲۰۰ کیلوگرم ذرات معلق یعنی بیشتر از وزن خودش، آلودگی وارد ریه شهروندان می‌کند و هیچ عقل سلیمی اجاره نمی‌دهد که سلامت ۹ میلیون شهروند تهران را فدای ۳۰ هزار خودروی آلاینده و اسقاطی کنیم. »

 حذف خودروهای فرسوده  در گرو تامین منابع مالی
 یک عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به اینکه خودروها چه فرسوده و چه غیرفرسوده سهم زیادی در آلودگی هوای کشور دارند، به آرمان می‌گوید: سهم خودروهای فرسوده دراین زمینه چندین برابر است اما با توجه به مشکلاتی که در زمینه منابع مالی وجود دارد نمی‌توان مردم را تشویق به حذف خودروهای فرسوده کرد. سید محمد سادات ابراهیمی می‌افزاید: از سوی دیگر با توجه به اینکه بخش زیادی از خودروهای فرسوده متعلق به بخش حمل و نقل عمومی هستند باید نوسازی در این بخش مورد توجه ویژه قرار گیرد. او تصریح می‌کند: با توجه به حساسیتی که سازمان‌های مردم نهاد و فعالان محیط زیست به آلایندگی از خود نشان می‌دهند، به نظر می‌رسد که مجلس هم باید با یک عزم جدی برای تامین منابع مالی لازم برای حذف خودروهای فرسوده اقدام کند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *