هرگونه زمین‌خواری را به ۱۳۱ گزارش دهید

سلامت نیوز: مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گیلان گفت: گشت‌های ویژه می‌توانند از هرگونه زمین‌خواری جلوگیری کرده و مردم نیز با مشاهده هرگونه زمین‌خواری می‌توانند مراتب را به سامانه تلفن ۱۳۱ گزارش دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از نسیم، مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گیلان گفت: به‌منظور مشارکت مردمی در جهت جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی و صیانت از این اراضی، گشت ویژه‌ای توسط سازمان امور اراضی کشور ایجاد شده است.

محمد مهدی میرهاشمی وظیفه این سامانه را انتقال عین گزارشات به گشت‌های ویژه مستقر در شهرستان‌ها اعلام و خاطرنشان کرد‌: گشت‌های ویژه نیز برابر با تبصره دو ماده ۱۰ بنا به اختیاری که قانون‌گذار به مأموران جهاد کشاورزی داده است، رأسا نسبت به قلع و قمع و اعاده وضع به‌حال گذشته اقدام خواهند کرد.

وی افزود‌: گشت‌های ویژه می‌توانند از هرگونه زمین‌خواری جلوگیری کرده و مردم نیز با مشاهده هرگونه زمین‌خواری می‌توانند مراتب را به سامانه تلفن ۱۳۱ گزارش دهند.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه مرکز فرماندهی و کنترل گشت‌ها در مدیریت امور اراضی گیلان مستقر است تصریح کرد: پس از دریافت هرگونه پیام از این مرکز کنترل، تا رسیدن به نتیجه قطعی پیگیری‌های لازم به‌عمل می‌آید.

سید محمد مهدی میرهاشمی دریافت ۱۰ خودری ویژه گشت از سازمان امور اراضی کشور را از اقدامات جدید مدیریت امور اراضی برشمرد و افزود: این ۱۰ خودرو در تمام شهرستان‌های شانزده‌گانه گیلان انجام وظیفه می‌کنند.

وی گفت: در این گشت‌های ویژه، یک نفر از پرسنل نیروی انتظامی، راننده گشت و یک کارشناس جهاد کشاورزی همکاری می‌کنند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *