پیش‌بینی بارش شدید و سیلابی شدن برای 4 استان

سلامت نیوز:مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور از نفوذ جرایان خنک شمالی در برخی نقاط کشور و احتمال سیلابی‌شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های محلی در چهار استان در نتیجه بارش‌های شدید خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، شنبه افزایش ابر، رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در پاره‌ای نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس، دامنه‌های البرز و سواحل شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: یکشنبه،۱۲ مهر با نفوذ جریانات خنک شمالی، بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در حاشیه دریای خزر، شمال شرق، شمال غرب و ارتفاعات البرز رخ خواهد داد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه شنبه شدت بارش در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان رخ خواهد داد، اظهار کرد: روز یکشنبه شدت بارش در شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان خواهد بود که احتمال آب‌گرفتگی معابر عمومی در شهرها، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های محلی وجود دارد.

وظیفه در ادامه در مورد وضعیت هوای استان تهران نیز افزود: آسمان تهران امروز، صاف، بتدریج افزایش ابر، در ارتفاعات بارش پراکنده و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۳۱ و ۱۹ درجه سانتیگراد است، همچنین آسمان این شهر در روزهای یکشنبه و دوشنبه مشابه هوای امروز با بیشینه و کمینه دمای ۳۰، ۲۰ و ۲۷، ۱۸ خواهد بود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *